Deklaracja dostępności strony internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Wieliczce wieliczka.praca.gov.pl
Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej wieliczka.praca.gov.pl zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Powiatowego Urzędu Pracy w Wieliczce
Data publikacji strony internetowej: 2016-01-12.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2023-12-08.
Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu poniższych wyłączeń:
- mapy są wyłączone z obowiązku zapewnienia dostępności.
- część z opublikowanych zdjęć nie posiada opisu alternatywnego, mają one charakter promocyjny i nie są wykorzystywane do realizacji bieżących zadań
- filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- brak dostępności języka migowego
- informacje zamieszczone w formie załączników nie są dostępne cyfrowo w całości ponieważ pochodzą od podmiotów zewnętrznych i zostały przekazane do publikacji wyłącznie w postaci papierowej wymagającej przetworzenia do postaci elektronicznej (skany)
- wersję kontrastową,
- możliwość zmiany rozmiaru tekstu,
- widoczny fokus,
- wyróżnienie odnośników.
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Oświadczenie sporządzono dnia: 2019-09-20. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Dodatkowe ułatwienia na stronie lub w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Wieliczce :
Urząd zapewnia dostęp alternatywny polegający na kontakcie:
- telefonicznym
- korespondencyjnym
- za pomocą środków komunikacji elektronicznej (EPUAP, email)
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony internatowej prosimy o kontakt.Osobą odpowiedzialną jest Marcin Bednarczyk, adres poczty elektronicznej bednarczyk@pupwieliczka.pl. Kontaktować się można też dzwoniąc na numer telefonu 12 2897041. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.
Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.
W przypadku gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnia dostępność lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Dostępność architektoniczna
Opis dostępności wejścia do budynku
Powiatowy Urząd Pracy w Wieliczce, ul. Sienkiewicza 13a, 32-020 Wieliczka.
Do budynku prowadzi wejście:
- od ulicy Profesora Kazimierza Janickiego - do wejścia prowadzi podjazd dla wózków inwalidzkich. Powiatowy Urząd Pracy jest wyposażony w przenośną platformę dla osób poruszających się na wózku aby ułatwić im podjazd do Urzędu,
Tablica informacja znajduje się w korytarzu po prawej stronie od wejścia do budynku.
Dla osób poruszających się na wózkach dostępny jest korytarz i pomieszczenia na parterze.
Klienci urzędu przyjmowani są w korytarzu na parterze przy stanowisku z przeszkloną ladą która jest dostosowana do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
W budynku na parterze znajduje się toaleta dla osób z niepełnosprawnością ruchomą.
W budynku nie ma windy. Na wewnętrznym parkingu jest wydzielone miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
W Powiatowym Urzędzie Pracy znajduje się przenośna pętla indukcyjna.
Pomieszczenia w budynku Urzędu są oznaczone alfabetem brajla.
W budynku zamontowane są linie prowadzące i pola uwagi oraz taśmy ostrzegawcze na schodach.
W budynku można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego poprzez serwis internetowy Zielona Linia , po wcześniejszym umówieniu się w terminie co najmniej 3 dni roboczych przed wizytą, z wyłączeniem sytuacji nagłych.